Rośnie nam przyszłość narodu…

Z przymrużeniem oka   

Fragment autentycznej rozmowy grupy nastolatków. Nie ma co. Z taką młodzieżą czeka nas świetlana przyszłość…

— […] i siedzi czwarty rok w pierwszej klasie.
— Jak można [wulgaryzm] cztery lata w pierwszej klasie siedzieć?!
— No, w pierwszej gimnazjum. Czwarty rok siedzi. A ty ile lat siedzisz w gimnazjum?
— Sześć.
— No widzisz!
— Ale [wulgaryzm] nie w jednej klasie!

3 komentarze do “Rośnie nam przyszłość narodu…”

 1. Student z Wrocławia stwierdza:

  Z całą pewnością autor wpisu nie przeklnął w swoim życiu ani razu i z tego powodu, czując się lepszym i bardziej perfekcyjnym, ma prawo tak krytycznie oceniać otaczające go społeczeństwo. Oczywiście również opisana sytuacja jest tylko nagminnym przykładem. Jestem przekonany, że dwójka przedstawionych nastolatków jest doskonałym wizerunkiem przekroju całej młodzieży w każdym mieście Polski. Jest na pewno prawdą, że praktycznie wszyscy młodzi ludzie używają wulgaryzmów (nie mam co do tego wątpliwości) oraz, że to właśnie oni będą kierować Państwem i podejmować najważniejsze decyzje w kraju.

  Pozdrawiam

 2. Łukasz Rokicki stwierdza:

  Szanowny Pan nie zauważył, jak mniemam, że nie chodziło mi o obecność wulgaryzmów, gdyż fakt ich użycia odnotowałem tylko z kronikarskiego obowiązku. Żeby opis był bardziej szczegółowy, powinienem był napisać jeszcze o szczęku odstawianych na asfalt butelek, ale szczegół ten pominąłem, gdyż primo, nie pamiętam, w którym momencie był on słyszalny, a secundo, nie wiem, co w nich było.
  Pomijam już fakt, iż szanowny komentator najwyraźniej nie zauważył pewnej ironii. Oczywiste jest, że wzmiankowana grupka stanowi margines (sic!), toteż uogólnianie na jej podstawie jest bezcelowe, więc celowo odwołałem się do popularnego uogólniającego hasła, by przy okazji obnażyć jego słabość. Proszę jednak zauważyć przy okazji, że w demokratycznym kraju taka dwójka ma większą siłę niż jeden profesor. To tak na marginesie.
  Nie wiem, czy pan Student celowo skupił się na mało istotnym szczególe czy po prostu nie zrozumiał, co jest najważniejsze w tej historii… I tak źle, i tak niedobrze…

 3. chris stwierdza:

  Martwi mnie, że rzekomy student z Wrocławia, nie umie poprawnie złożyć kilku zdań publicznej wypowiedzi.

  Parafrazując autora, przyszłość narodu nam już urosła… w osobie studenta.

Zostaw komentarz

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski. Modyfikacja: Łukasz Rokicki.
RSS wpisów RSS komentarzy